Kosmed - Gabinet Medycyny Estetycznej
www.przychodnie.plPrzychodnie

środa 27.05.2020

Kosmed - Gabinet Medycyny Estetycznej
Kosmed - Gabinet Medycyny Estetycznej

Kosmed - Gabinet Medycyny Estetycznej
ul. Piłsudskiego 23 b Wrocław

godziny pracy placówki
Godziny pracy placówki :

Czwartki: 16:00-20:00

Kosmed - Gabinet Medycyny Estetycznej


Witamy serdecznie na prezentacji internetowej
gabinetu dr Danuty NowickiejO mnie


Witam Państwa. Nazywam się Danuta Nowicka, jestem doktorem nauk medycznych, specjalistą dermatologiem.

Moją pasją stała się dermatologia estetyczna, której osiągnięcia pozwalają choć na chwilę "zatrzymać upływający czas". Na bieżąco uczestniczę w szkoleniach i kursach specjalistycznych, aby móc zaoferować Państwu nowoczesne i profesjonalne usługi.

Od ośmiu lat w ramach współpracy z Wyższą Szkołą Fizjoterapii we Wrocławiu na kierunku Kosmetologia prowadzę zajęcia z przedmiotów medycznych tj. dermatologia, dietetyka, higiena, ratownictwo i pomoc przedmedyczna oraz chemia surowców kosmetycznych.

Moje doświadczenie i zainteresowania pozwoliły mi przygotować pierwszy w Polsce podręcznik "Dermatologia. Podręcznik dla studentów kosmetologii" wydawnictwo Górnicki 2007. Książka ta jest przeznaczona dla wszystkich zainteresowanych kosmetologią i dermatologią nie mających podstaw wykształcenia medycznego.
Dermatologia Estetyczna


Zabiegi, jakie wykonujemy w ramach naszej oferty:
- Bezoperacyjna korekcja zmarszczek - toksyna botulinowa, kwas hialuronowy,
kolagen
- Powiększanie i modelowanie kształtu ust - kwas hialuronowy, kolagen
- Likwidacja przebarwień – Cosmelan, peelingi medyczne
- Bezoperacyjne leczenie nadpotliwości - toksyna botulinowa
- Profilaktyka starzenia i odmładzanie skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni,
wygładzanie drobnych zmarszczek, leczenie celulitu i rozstępów - mezoterapia
i mezolift
- Profilaktyka i leczenie wypadania włosów - mezoterapia skóry głowy
- Likwidacja blizn potrądzikowych – peelingi medyczne, mikrodermabrazja
- Kuracje odmładzające na twarz i ciało – Roll-cit medyczny, Conjonctyl
Dermatologia ogólna (diagnostyka i leczenie)


W ramach naszej oferty leczymy:
- trądzik różowaty
- trądzik młodzieńczy i zwykły
- łojotokowe zapalenie skóry
- grzybice
- choroby włosów i paznokci
- łysienie
- łuszczycę
- atopowe zapalenie skóry
- alergie skórne
- bielactwo
- nowotwory skóry
- znamiona barwnikowe
- choroby tkanki łącznej
- choroby pęcherzowe
- a także wykonujemy badanie dermatoskopowe znamion barwnikowych
Kosmetologia


Oferujemy Państwu:
- Diagnostykę skóry
- Dobór preparatów do codziennej pielęgnacji skóry twarzy i ciała

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat niektórych z naszych zabiegów:
- Botox
- Peeling
- Nadpotliwość
- Zabiegi wypełniające (Surgiderm, Esthelis, Evolence)
- Mezoterapia
- Roll-Cit - Naturalna indukcja kolagenu
Promocje


Promocja zimowa - 10% zniżki na wszystkie zabiegi dermatologii estetycznej

Botox Party Botox - 10% zniżki na wszystkie zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej i do tego 20% zniżki na wszystkie zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy
Cera naczyniowa


Problem cery naczyniowej, okresowo pojawiającego się rumienia oraz tzw teleangiektazji jest częstą przyczyną z którą pacjent zgłasza się po poradę do lekarza dermatologa. Bardzo często jednak problem ten jest lekceważony, bagatelizowany i sprowadzany jedynie do określenia używanego we współczesnej kosmetologii - cera naczyniowa. W obecnej pracy pragniemy zwrócić uwagę na problem zaburzeń naczyniowych, a także podkreślić, iż jego rozwiązanie musi polegać na wyznaczeniu wspólnej strategii dermatologiczno-kosmetycznej, dostosowanej do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Etiologia schorzenia
W etiopatogenezie zmian naczyniowych biorą udział różne, często niewyjaśnione do końca czynniki.

Hipoteza naczynioruchowa:
W pierwszej kolejności bierze się pod uwagę zaburzenia naczynioruchowe, związane z nadwrażliwością układu nerwowego na bodźce zewnętrzne. Wśród nich wymienia się przede wszystkim:

· Promieniowanie UV: długotrwałe przebywanie na słońcu, solarium
· Wysoka temperatura: gorące kąpiele, sauna
· Wpływ warunków atmosferycznych: wiatr, mróz, duża wilgotność, wahania
temperatur
· Przyjmowane pokarmy: gorące napoje, pokarmy pikantne, alkohol
· Leki stosowane miejscowo: kortykosteroidy
· Kosmetyki : alkohol, aceton, menthol
· Stres

Okresowe rozszerzanie się naczyń krwionośnych prowadzi do utrwalenia przewlekłego stanu zapalnego, który to sprzyja powstawaniu obrzęku limfatycznego, a ten prowadzi do nadmiernej produkcji metaloproteaz (MMP). W skórze w okolicy obrzęku stwierdza się degradację i dezorganizację macierzy zewnątrzkomórkowej, co pozwala na bierne rozszerzanie się naczyń i sprzyja powstawaniu tzw. teleangiektazji. Zmiany w układzie wegetatywnym prowadzą do nadmiernej produkcji, odpowiedzialnych za rozszerzanie się naczyń krwionośnych wazoaktywnych peptydów oraz wzrostu aktywności receptorów bradykininowych.

Hipoteza zaburzeń naczyniowych:
Za udziałem w etiopatogenezie trądziku różowatego zaburzeń przemawia występowanie zmian skórnych lub ich nasilenie po gestagenowych środkach antykoncepcyjnych, obserwowana zmienność objawów w zależności od fazy cyklu miesiączkowego oraz częste pojawienie się zmian naczyniowych lub ich nasilenie w okresie przed klimakterycznym i klimakterycznym.

Hipoteza zaburzeń jelitowo-żołądkowych:
U osób z trądzikiem różowatym częste są zaburzenia procesu trawienia, w tym nieżyt żołądka, przewlekłe zaparcia, a zaostrzenia zmian skórnych występują niejednokrotnie po błędach dietetycznych. W medycynie nadal dyskutowana jest rola zakażenia Helicobacter pylori w etiologii schorzenia. Najprawdopodobniej obecność czynnika zakaźnego sprzyja produkcji cytokin o działaniu pozapalnym, które mogą powodować zaostrzenie zmian naczyniowych.

Hipoteza infekcyjna:
Ze skóry osób chorych na trądzik różowaty często izolowany jest pasożyt z rodziny roztoczy nużeniec Demodex folliculum. Jest to czynnik występujący również na skórze zdrowej, ilość jego natomiast wzrasta u osób z III stadium rozwoju trądziku różowatego. Obecne są hipotezy, iż czynnik ten jest odpowiedzialny za rozwój ziarniniakowej postaci rosacea. (zdjęcie demodex)

Przebieg choroby:
W przebiegu trądziku różowatego można wyróżnić cztery stadia, które nie muszą następować kolejno po sobie. Zmiany skórne dotyczą twarzy, najczęściej środkowej części (czoło, nos, policzki, podbródek). Wykwity chorobowe umiejscowione są symetrycznie, rzadziej jednostronnie.

Stadium prerosacea:
Wyróżniane wstępne stadium, poprzedzające wystąpienie zmian trądziku różowatego, określane jest często jako cera naczyniowa. W stadium tym widoczne są dyskretne zmiany rumieniowe, okresowo pojawiający się „rumieniec”. Rzadko pojawiają się teleangiektazje. Stadium to jest często utożsamiane ze zmianami charakteryzującymi osoby młode, zdrowe. Nic bardziej błędnego. Każda skóra mająca tendencje do okresowego pojawiania się flushingu, a więc zaczerwienienia, może być podłożem do ro
Cera sucha


Problem suchości skóry dotyczy coraz większej liczby ludności. Postęp cywilizacji, zanieczyszczenie środowiska, narażenie w życiu codziennym lub/i zawodowym na kontakt z agresywnymi środkami myjącymi, odkażającymi wiąże się ze zaburzeniami w funkcjonowaniu skóry, jako bariery chroniącej organizm przed wnikaniem substancji drażniących oraz przed wyparowywaniem wody.

Przyczyny suchości skóry
Suchość skóry definiuje się zarówno za pomocą obraz klinicznego, metod diagnostycznych, jak i szeregu dolegliwości subiektywnych zgłaszanych przez pacjenta. Patogeneza suchości skóry tkwi przede wszystkim w uszkodzeniu bariery ochronnej naskórka, składającej się z płaszcza tłuszczowego skóry, naturalnego czynnika nawilżającego (NMF) oraz substancji zawartych w warstwie rogowej naskórka.

Płaszcz hydrolipidowy skóry
W skład płaszcza wodnotłuszczowego skóry wchodzą lipidy wydzieliny gruczołów łojowych, produkowane przez komórki naskórka oraz z cienka warstwa potu wydzielanego przez gruczoły łojowe. Głównymi składnikami łoju (sebum) są: tłuszcze, kwasy tłuszczowe (palmitynowy, stearynowy, oleinowy), wielonienasycone kwasy tłuszczowe (kwas linolowy), woski, cholesterol, ergosterol oraz skwalen (węglowodór aromatyczny o własnościch bakterio- i grzybobójczych). Płaszcz hydrolipidowy odpowiada za zachowanie podstawowych ochronnych funkcji skóry. Chroni przed przenikaniem wody i substancji hydrofilowych w głąb naskórka, ogranicza przeznaskórkową utratę wody (TEWL), przyczyniając się tym samym do zachowania jędrności, elastyczności i miękkości skóry.

Naturalny czynnik nawilżający (NMF)
W skład NMF-u wchodzą: aminokwasy (40%), kwas piroglutaminowy (PGA) i jego sól sodowa (12%), mocznik (7%), amoniak, kwas moczowy, glikozamina, kreatynina (1.5%), jony (Na+, Ca2+, Mg2+, K+, P3+, Cl-), sole kwasu mlekowego, cytrynowego i mrówkowego [3,7].

Warstwa rogowa naskórka (stratum corneum)
Warstwa rogowa jest głównie odpowiedzialną za ilość utrzymywanej w naskórku wody, co gwarantuje jego gładkość, elastyczność. Warstwa ta składa się z przylegających do siebie, martwych komórek (korneocytów), których głównym składnikiem jest białko keratyna, lipidy i woda. Keratyna jest białkiem o strukturze trzeciorzędowej, charakteryzującym się dużą zawartością siarkowego aminokwasu cysteiny. Głównymi lipidami warstwy rogowej naskórka są ceramidy, będące amidami wyższych kwasów tłuszczowych i aminoalkoholi.

Przyczyny powstawania skóry suchej
Czynniki przyczyniające się do powstania objawów skóry suchej można podzielić na kilka grup. Pierwsze z nich to czynniki wynikające ze zmian środowiska zewnętrznego, takie jak niska wilgotność otoczenia, klimatyzacja, stosowanie wentylatorów i urządzeń nawiewowych, oraz niska temperatura otaczającego powietrza. Również złe nawyki pielęgnacyjne mają wpływ na osłabienie funkcji bariery ochronnej naskórka i jego wysuszenie. Stosowanie zbyt silnych środków myjących, o zasadowym odczynie, działanie wody o wysokiej temperaturze oraz rozpuszczalników organicznych przede wszystkim alkoholu etylowego w wyższych stężeniach, benzyny, eteru itp., powodują uszkodzenie struktury lipidów naskórkowych, wymywanie składników NMF a przez to wzrost przeznaskórkowej utraty wody. Profesjami predysponującymi do powstawania skóry suchej są zawody związane z przebywaniem na wolnym powietrzu (pracownicy przemysłu budowlanego, rolnicy), w pomieszczeniach klimatyzowanych (pracownicy biurowi), osoby narażone na czynniki drażniące (pracownicy przemysłu chemicznego, pracownicy służy zdrowia) oraz na kontakt z gorącą para wodną (kucharki, gospodynie domowe). Skłonności do wysuszania skóry są również związane z występowaniem u pacjenta i jego rodziny schorzeń o podłożu genetycznym, związanym z zaburzeniami budowy i czynności naskórka. Najczęściej spotykane to atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, rybia łuska, rogowiec, winter xerosis, eczema craquele oraz zaburzenia wydzielania potu i łoju [2] Charakterystyczne jest również wysuszenie skóry związane z wiekiem, kiedy
Skóra po lecie…


Słońce, plaża, częste kąpiele w chlorowanej wodzie wszystko co sprawia nam przyjemność w czasie urlopu i za czym tęsknimy przez cały pracowity rok, nie zawsze pozytywnie odbija się na stanie naszej skóry. Jesień to najlepszy czas aby zadbać o skórę twarzy i całego ciała i naprawić szkody wywołane przez beztroskie korzystanie z uroków wakacji.
Należy zacząć od specjalistycznej oceny wszystkich znamion barwnikowych, zwłaszcza tych obecnych na odsłoniętych częściach ciała. Słońce jest bardzo częstym czynnikiem wyzwalającym transformację nowotworową zmian barwnikowych. Wszystkie cechy podrażnienia zmian: świąd, pieczenie, zmiana koloru, gwałtowne powiększenie jej rozmiarów, jak również zatarcie granicy ze skórą otaczającą są wskazaniami do chirurgicznego usunięcia znamienia i następczego poddania go badaniu histopatologicznemu. Tylko to badanie przeprowadzone w rekomendowanym ośrodku odpowie czy usunięta zmiana miała cechy zmiany złośliwej oraz czy usunięto ją w całości. Specjalista dermatolog w badaniu dermatoskopowym pomoże nam wytypować znamiona, które bezwzględnie należałoby usunąć.
Skóra poddana działaniu promieni słonecznych i chlorowanej wody traci powierzchowną warstwę ochronną zwaną płaszczem wodno-tłuszczowym, która gwarantuje ochronę przed nadmierną utratą wody z głębszych warstw naskórka, a co za tym idzie wysuszeniem skóry i naskórka. W pielęgnacji takiej skóry należy uwzględnić codzienne stosowanie preparatów zawierających:

· Składniki naturalnego czynnika nawilżającego, a więc mocznik,glukozę,
aminokwasy hydrofilowe
· Składniki uzupełniające struktury lipidowe skóry: ceramidy, wielonienasycone
kwasy tłuszczowe, cholesterol, skwalen
· Składniki wiążące i utrzymujące wodę w naskórku: gliceryna, glikole, sorbitol
· Białka o budowie włókienkowej, będące najskuteczniejszymi nośnikami wody do
głębszych warstw naskórka: kolagen, elastyna
· Glikoaminoglikany w tym kwas hialuronowy, będące składnikiem substancji
międzykomórkowej
· Witaminy regulujące gospodarkę wodną i tłuszczową naskórka: witaminę A, E, H,
prowitamina B5
· Substancje o charakterze łagodzącym, przyspieszającym regenerację naskórka:
alantoina

Każdorazowe nałożenie balsamu do ciała należy poprzedzić peelingiem, najlepiej ziarnistym, który usunie pokłady martwej warstwy rogowej naskórka.
Dla osób chcących na dłużej zatrzymać słoneczny odcień skóry godne polecenia są doustne preparaty zawierające beta-karoten, nadający lekko opalony koloryt naszej skórze. Przyjmując te preparaty należy trzymać się ściśle określonych dawek, równocześnie ograniczając produkty spożywcze zawierające witaminę A i jej pochodne (jaja, wątróbka, masło, marchew, papryka czerwona). Przedawkowanie witaminy A może spowodować uszkodzenie wątroby i być niebezpieczne dla zdrowia i życia.
Dobrą metodą na pogłębienie i utrwalenie opalenizny jest stosowanie balsamów brązujących i preparatów samoopalających zawierających dihydroksyaceton (DHA), który w połączeniu z białkami warstwy rogowej naskórka tworzy żółtobrązowe zabarwienie.
Medycyna estetyczna posiada coraz doskonalsze metody walki z uszkodzeniami posłonecznymi skóry, przywracające jędrność i elastyczność nawet bardzo wysuszonej skórze.
Godna polecenia, wskazana nawet dla osób bardzo młodych jest mezoterapia z zastosowaniem preparatów kwasu hialuronowego. Substancja ta wprowadzana bezpośrednio za pomocą licznych zastrzyków na głębokość paru milimetrów gwarantuje głębokie nawilżenie naskórka i utrzymanie turgoru naskórka przez dłuższy czas. Najlepsze efekty uzyskuje się po serii zabiegów (minimum 4 zabiegi w odstępach 20-30 dniowych). Nowoczesne preparaty zawierają oprócz kwasu hialuronowego również glicerynę potęgującą zdolności wiązania wody.
Dla osób u których podczas ekspozycji na słońce pojawiły się zmarszczki mimiczne wokół oczu czy na czole przeznaczony jest zabieg wykorzystujący działanie toksyny botulinowej. Popularny BOTOX blokuje przewodzenie bodźców z nerwów do drob

Telewolt Sp. z o.o.przychodnie.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 Warszawa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel. 601 410 411
e-mail: redakcja@przychodnie.pl